Usługi transportowe we współczesnej logistyce

Usługi transportowe we współczesnej logistyce

Zadzwoń 730 608 208
Wyślij sms o Treści TERMIN na nr 7243

Transport jest podstawowym elementem wchodzącym w skład systemu logistycznego. Przewożenie z miejsca na miejsce towarów występuje na etapie produkcji, dystrybucji oraz zaopatrzenia i może być realizowane za pomocą różnych środków transportu naziemnego, wodnego i powietrznego. Zadaniem transportu jest zapewnienie sprawnego przepływu dóbr fizycznych od momentu ich wytworzenia do chwili dostarczenia do klienta docelowego.

Usługi logistyczne i transportowe

Sprawne zarządzanie transportem jest jednym z podstawowych obowiązków każdego operatora logistycznego. Bez sprawnego przemieszczania towarów trudno sobie bowiem wyobrazić funkcjonowania branży logistycznej. Nic więc dziwnego, że ok. 80% wszystkich zadań logistycznych stanowią działania bezpośrednio związane z transportem, który odgrywa bardzo istotną rolę w procesie magazynowania towarów, ich przewozie z miejsca na miejsce oraz dystrybucji.

Głównym zadaniem transportu w logistyce jest zapewnienie sprawnego przepływu towarów. Obejmuje on nie tylko dystrybucję gotowych towarów i ich dostarczania do odbiorców docelowych, ale także obsługę zwrotów, obsługę serwisową procesów eksploatacyjnych oraz gromadzenie i utylizację pozostałości po procesie produkcyjnym. Firmy zajmujące się logistyką i transportem świadczą obecnie bardzo szeroki zakres usług. Mogą być zarówno bezpośrednim dostawcą lub podwykonawcą operatora logistycznego, którego zadaniem jest integrowanie ze sobą wszystkich elementów łańcucha dostaw.

Kompleksowe usługi logistyczne i transportowe

Największym zainteresowaniem wśród współczesnych przedsiębiorstw cieszą się firmy logistyczne oferujące kompleksowe usługi z zakresu transportu i logistyki. Wielu przedsiębiorców w poszukiwaniu skutecznych sposobów na zmniejszenie wydatków rezygnuje bowiem z samodzielnej obsługi towarów oddelegowując to zadanie wyspecjalizowanej firmie, która oferuje kompleksowe pakiety usług logistycznych. Co najważniejsze, usługi wchodzące w skład poszczególnych pakietów oferowanych przez operatorów logistycznych mogą być dowolnie modyfikowane i dostosowywane do potrzeb ich firm-klientów.

Podstawowym składnikiem każdego z pakietów usług oferowanych przez operatorów logistycznych jest transport oraz składowanie towarów. Dodatkowo mogą towarzyszyć im także takie dodatkowe usługi, jak inwentaryzacja zapasów magazynowych, kontrola jakości, pakowanie przesyłek i ich zabezpieczenia oraz obsługa marketingowa. W ich skład mogą wchodzić także usługi informatyczne, w tym m. in. systemy do obsługi zamówień klientów oraz udostępnianie bieżących informacji o statusie przesyłek. Wiele firm z sektora logistycznego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oraz odbiorców ich usług świadczy również usługi za zakresu finansów. W ich skład wchodzą m. in. popularne dostarczanie przesyłek z płatnością przy odbiorze.

Kompleksowe, dopasowane do potrzeb współczesnych klientów usługi logistyczne i transportowe są aktualnie jedynym z podstawowych zadań, które w swojej działalności powinien uwzględniać każdy profesjonalny operator logistyczny. Ich zadaniem jest bowiem umożliwienie klientom biznesowym maksymalnego obniżenia wydatków na logistykę przy maksymalnym podniesieniu poziomu produkcji oraz sprzedaży oferowanych dóbr materialnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Usługi pocztowe
ZAMÓW
KURIERA
Kurier odbierze paczkę ze wskazanego adresu
Wybierz kuriera
Wybierz najtańszego kuriera i wyślij paczkę
Przesyłki paletowe
Szybki odbiór przesyłek paletowych

Duże gabaryty

Nadaj zamów transport dużych gabarytów
0
Would love your thoughts, please comment.x