Śledzenie przesyłek

Śledzenie przesyłek Poczta Polska

Monitoring paczek nadanych za pomocą Poczty Polskiej pozwala dokładnie zlokalizować przesyłkę, sprawdzić czas jej nadania oraz punkty sortowania, w których znajdowała paczka. Sprawdzenie aktualnego statusu przesyłki przydaje się wtedy, gdy chcemy sprawdzić w jakim mieście obecnie znajduje się nasza przesyłka oraz jaki jest planowy czas jej doręczenia. W ten sposób możemy również potwierdzić, że list czy paczka zostały nadane. Śledzenie paczek (Tracking) Poczty Polskiej pozwala na śledzenie przesyłek krajowych i zagranicznych (międzynarodowych).

Jak sprawdzić gdzie jest przesyłka? W pierwszej kolejności musimy posiadać numer nadania przesyłki. Otrzymamy go od nadawcy. Następnie możemy wpisać go w powyższym monitoringu paczek PP. Funkcja śledzenia paczek Poczty Polskiej pozwala na zlokalizowanie takich przesyłek jak tradycyjne listy, paczki, przesyłki kurierskie EMS, listy polecone, paczki MINI, paczki pocztowe, paczki+, paczki24 i paczki48, paczki nadane kurierem Poczty Polskiej Pocztex, przesyłki firmowe krajowe i zagraniczne oraz przesyłki międzynarodowe jak Global Expres.

Pocztex tracking, czyli śledzenie przesyłek kurierskich PP

Usługa Pocztex Poczty Polskiej umożliwia nadanie paczki lub listu za pomocą kuriera, który w ekspresowym tempie dostarczy nadaną przesyłkę pod wskazany adres. Jest to najszybsza forma dostawy paczek oferowana przez Pocztę Polską. Kurier Pocztex funkcjonuje na terenie naszego kraju zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W przypadku przesyłek zagranicznych należy wybrać usługę EMS Pocztex, pozwalającą dostarczyć paczkę niemal w każde miejsce na ziemi. Jak śledzić paczki Pocztex? Wystarczy podany numer nadania wpisać w powyższej wyszukiwarce. Po wpisaniu poprawnego numeru nadania uzyskamy wszystkie informacje odnośnie naszej paczki jak czas nadania, gdzie paczka została ostatnio zarejestrowana czy też planowy czas dostarczenia przesyłki.

Monitoring przesyłek krajowych i zagranicznych

Za pomocą Poczty Polskiej nadać możemy zarówno listy tradycyjne, polecone, jak i priorytetowe. Taka sama sytuacja występuje w przypadku paczek. Wszystkie rodzaje przesyłek krajowych oraz zagranicznych można bez problemu śledzić online. W tym celu używa się funkcji śledzenia przesyłek pocztowych. Śledzenie listów poleconych i paczek odbywa się po podaniu numeru nadania w powyższej wyszukiwarce. W ten sam sposób możemy wyśledzić paczki pocztowe oraz przesyłki nadane kurierem Pocztex. Tracking umożliwia sprawdzenie przesyłek zupełnie za darmo.

Śledzenie przesyłek międzynarodowych

W celu sprawdzenia, gdzie obecnie znajduje się przesyłka międzynarodowa, konieczne jest posiadanie numeru nadania. Podstawowa opcja śledzenia przesyłek nie pozwala na sprawdzenie, gdzie jest nasza paczka na terenie innego kraju. Można tego dokonać jedynie za pomocą strony lokalnego przewoźnika. Warto o tym wiedzieć, ponieważ aby sprawdzić gdzie jest przesyłka zagraniczna, będziemy musieli odwiedzić odpowiedni serwis przypisany do danego kraju.

Jak śledzić przesyłkę Poczty Polskiej?

Śledzenie przesyłek pocztowych nadanych za pomocą Poczty Polskiej (w tym za pomocą usługi kurierskiej Pocztex) jest bardzo łatwe. W celu sprawdzenia, gdzie obecnie znajduje się nasza paczka, wystarczy wpisać w odpowiednie pole wyszukiwarki numer nadania przesyłki. Śledzenie przesyłek obejmuje również listy priorytetowe polecone. Listów ekonomicznych niestety nie można śledzić, ponieważ nie są one rejestrowane w systemie Poczty Polskiej. W celu wyszukania paczki potrzebne nam będzie potwierdzenie nadania wydane przez Pocztę Polską. Szukanie przesyłek nie zajmuje zbyt wiele czasu, a w łatwy sposób możemy określić, w którym punkcie obecnie znajduje się nasza paczka i jaki jest jej planowany termin doręczenia. Dostępny online emonitoring paczek pozwala o dowolnej godzinie, całkowicie za darmo, śledzić przesyłki.

Gdzie znaleźć numer przesyłki do śledzenia?

W celu śledzenia przesyłki, koniecznie jest posiadanie numeru nadania, który najczęściej znajduje się na potwierdzeniu otrzymanym w okienku kasowym po nadaniu paczki czy listu poleconego (również priorytetowego). Tracking po wpisaniu numeru nadania zwróci nam wynik, gdzie pokazane będą wszystkie najważniejsze informacje odnośnie naszej przesyłki. Kiedy można śledzić paczkę? Tracking paczek zwraca wynik w momencie, gdy przesyłka zostanie zarejestrowana w systemie. Emonitoring pokaże nam każdy etap dostarczenia przesyłki od momentu jej nadania, aż po odebranie paczki przez listonosza doręczającego. Po odebraniu paczki również dostaniemy taką informację, a dalsze śledzenie przesyłki nie będzie już możliwe.

Gdzie wpisać numer przesyłki, aby śledzić paczkę?

Numer przesyłki PP widoczny na potwierdzeniu nadania wpisuje się w okno wyszukiwarki pozwalającej śledzić paczki pocztowe, listy polecone oraz przesyłki kurierskie Pocztex EMS. W przypadku śledzenia przesyłek międzynarodowych, powyższy tracking zwróci jedynie wynik do momentu, kiedy przesyłka będzie na terenie Polski. Po przekroczeniu granicy, będziemy musieli skorzystać z wyszukiwarki paczek danego kraju.

Śledzenie listów poleconych i przesyłek firmowych poleconych

Emonitoring paczek pozwala na śledzenie zarówno tradycyjnych przesyłek, listów poleconych i przesyłek poleconych firmowych. Taka funkcjonalność jest bardzo ważna dla firm, które wysyłają duże ilości paczek, a ich klienci chcą być na bieżąco informowani, gdzie paczka obecnie się znajduje. Śledzenie przesyłek pocztowych i kurierskich ważne jest również podczas zamawiania prezentów, kiedy to możemy sprawdzić, czy zamówione prezenty dostarczone zostaną na czas.