Śledzenie przesyłek DHL

Z pewnością każdy spotkał się z sytuacją, gdy zamówił przesyłkę kurierską, a następnie chciał sprawdzić, gdzie dokładnie się ona znajduje po nadaniu przez sprzedawcę. W celu śledzenia przesyłki kurierskiej DHL wystarczy wpisać w odpowiednim polu wyszukiwarki numer nadania, dostępy na liście przewozowym. W przypadku, gdy nadajemy paczkę, numer ten mamy już w naszym posiadaniu. Jeżeli jednak to nie my nadawaliśmy paczkę, a jesteśmy jedynie odbiorcą, numer przewozowy powinien podać nam nadawca – sprzedawca. Śledzenie przesyłek DHL pozwala na określenie szybko i zupełnie bezpłatnie, w którym oddziale znajduje się paczka, o której godzinie została przyjęta lub wydana i czy została już dostarczona pod wskazany adres.

DHL Tracking – jak śledzić przesyłkę kurierską?

Monitorowanie przesyłek DHL nie wymaga logowania do systemu, czy też kontaktowania się telefonicznego z centralą. Podając w monitoringu przesyłek DHL kod nadania paczki bez problemu uzyskamy wszystkie najistotniejsze informacje, w tym czas odbioru paczki przez kuriera czy też planowany czas doręczenia paczki/listu. Kiedy można rozpocząć śledzenie przesyłki? W pierwszej kolejności należy zamówić kuriera oraz wydać paczkę. Śledzenie będzie możliwe po odbiorze przesyłki przez kuriera oraz wpisaniu jej do systemu. Najczęściej dane synchronizowane są po odwiedzeniu przez kuriera jednego z oddziałów DHL.

DHL Express i Intraship – czy możliwe jest śledzenie paczki?

Usługa DHL Intra Ship skierowana jest do dużych przedsiębiorstw, nadających niejednokrotnie nawet kilka set paczek i listów każdego dnia. Proces automatyzacji nadawania przesyłek w DHL Intra Ship dopracowany został do perfekcji. Obsługa programu/aplikacji nie wymaga znajomości zaawansowanych procesów logistycznych. Wystarczy jedynie podstawowa umiejętność obsługi komputera. DHL Intra Ship w znaczący sposób ułatwia śledzenie paczek oraz zarządzanie przesyłkami i listami wraz z możliwością generowania raportów. W celu dołączenia do grona użytkowników DHL Intra Ship należy założyć konto w DHL Expres.

DHL monitorowanie listów i paczek

Monitoring DHL działa w trybie rzeczywistym. Co to oznacza w praktyce? Wszystkie zmiany statusów przesyłek aktualizowane są na bieżąco, bez opóźnień. Dla użytkownika oznacza to, że na bieżąco wie co dzieje się z jego przesyłką. Tracking DHL umożliwia śledzenie przesyłek krajowych (paczek i listów – w tym ekonomicznych) oraz przesyłek międzynarodowych i zagranicznych (np. nadanych do Niemczech, UK czy Ukrainy). Za śledzenie przesyłek odpowiada DHL Parcel. W przypadku problemów ze statusem przesyłki należy skontaktować się działem obsługi klienta. Kontakt telefoniczny znaleźć można na stronie kuriera DHL.

Jak zamówić kuriera DHL?

W celu zamówienia kuriera DHL możemy skorzystać z jednego z pośredników, bądź nadać przesyłkę bezpośrednio za pośrednictwem oficjalnej strony www. Przed nadaniem paczki należy podać jej wymiary, wagę oraz wybrać opcję czy przesyłka ma zostać dostarczona ekspresowo, tradycyjnie czy jako paczka ekonomiczna. Przesyłki eko dostarczane są w nieco dłuższym terminie. Po wybraniu wszystkich opcji należy dokładnie sprawdzić cennik DHL, czy koszty nadania przesyłki się zgadzają. Po zamówieniu kuriera pozostanie nam wydrukować list przewozowy oraz oczekiwać przyjazdu kuriera.

Przesyłki między narodowe, krajowe i zagraniczne

Przesyłki kurierskie DHL dostarczone mogą być do dowolnego kraju na świecie, a wszystko to dzięki usłudze przesyłek międzynarodowych i zagranicznych. Zamówienie kuriera do takiej przesyłki odbywa się w praktycznie identyczny sposób jak w przypadku przesyłek krajowych. Różnica może być widoczna na liście przewozowym, gdzie zamiast napisu numer przesyłki znajdziemy informację podającą tracking numer.