Rośliny doniczkowe- czemu są tak istotne w miejscu pracy?

Rośliny doniczkowe- czemu są tak istotne w miejscu pracy?

Zadzwoń 730 608 208
Wyślij sms o Treści TERMIN na nr 7243

Właściwie wybrane kwiaty doniczkowe do biura, dodadzą pomieszczeniu nie tylko wyjątkowego klimatu i elegancji, ale także wpłyną korzystnie na zdrowie pracowników. Dzięki nim zachowamy jakość umysłu, rośliny zmniejszą stres będący nieodłącznym elementem pracy biurowej, a także poprawią jakość powietrza. Poznaj wszystkie zalety zieleni w biurze i dowiedz się, które rośliny najbardziej sprzyjają pracy.

 

Zieleń w biurze przede wszystkim:

  • Doskonale oczyszcza powietrze, takie działanie wykazują zwłaszcza rośliny paprotkowate;
  • Zmniejsza stres. Zielone otoczenie koi nerwy, uspokaja emocje, a także wpływa na ogólne polepszenie samopoczucia;
  • Zwiększa produktywność. W biurze pełnym roślin, zatrudnione osoby uzyskują lepsze rezultaty swojej pracy. Rośliny doniczkowe wpływają korzystnie na koncentrację, dzięki nim lepiej skupimy się na swoich obowiązkach;
  • Korzystnie wpływa na mikroklimat. Często w biurach borykamy się z problemem zbyt suchego powietrza, spowodowanego przez działanie klimatyzacji. Rośliny rewelacyjnie nawilżają powietrze, nie musimy inwestować w drogie nawilżacze powietrza, wystarczy parę roślin doniczkowych.
  • Polepszy relację pomiędzy podwładnymi a pracodawcą. Zieleń biurowa jest istotnym elementem strategii employer branding, która opiera się na tworzeniu pozytywnego wizerunku firmy. Przestrzeń w której znajdują się rośliny, wydaje się bardziej przyjazna pracownikom.

Top 5 najlepszych roślin do biura

Jeśli chcemy mieć dobrze wyposażone biuro, pamiętajmy nie tylko o takich akcesoriach biurowych, jak długopisy czy spinacze, bardzo istotne są także zwykłe rośliny. Które z nich warto wybrać?

Palma chamedora

Idealna roślina do biura, charakteryzująca się subtelnymi pierzastymi listkami o intensywnie zielonym kolorze. Sprawdza się w pomieszczeniach, do których dociera znikoma ilość światła dziennego. Jest bardzo prosta w uprawie, wymaga jedynie wody i lekkiej, żyznej ziemi. Jeśli nie chcemy, aby roślina ta zbyt szybko rosła, powinniśmy nawozić ją tylko i wyłącznie raz na miesiąc.

Paproć

Paproć to kolejna propozycja sprawdzająca się w warunkach biurowych, gdyż nie wymaga bezpośredniego światła słonecznego. Roślina czuje się dobrze w temperaturze od 18 do 23 stopni, należy pamiętać o jej regularnym podlewaniu oraz nawożeniu raz na 2-3 tygodnie.

Dracena

Niezwykle prosta w uprawie, dobrze rośnie w lekko zacienionym miejscu. Zbytnie nasłonecznienie może doprowadzić do jej poparzeń. Warto pamiętać, o obracaniu końcówek pędów draceny, gdyż rosną one w kierunku światła. Roślina ta wymaga lekko wilgotnej gleby, dobrze znosi dłuższy czas niepodlewania, więc wybaczy nam, jeśli zdarzy nam się o niej zapomnieć. Taka roślina biurowa powinna być nawożona od marca do sierpnia, najlepiej co 2 tygodnie.

Juka

Juka jest to roślinna pustynna, nie wymaga więc dużej ilości wody czy nawozu. Doskonale sprawdzi się w słonecznym miejscu albo częściowo zacienionym. Jukę należy podlać, dopiero gdy jej ziemia zrobi się sucha.

Figowiec sprężysty

Odznacza się dużymi liśćmi i drzewiastym pokrojem, będzie więc stanowił doskonały element ozdobny naszego biura. Idealny do miejsc zacienionych, nie potrzebuje zbyt dużej ilości wody.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Usługi pocztowe
ZAMÓW
KURIERA
Kurier odbierze paczkę ze wskazanego adresu
Wybierz kuriera
Wybierz najtańszego kuriera i wyślij paczkę
Przesyłki paletowe
Szybki odbiór przesyłek paletowych

Duże gabaryty

Nadaj zamów transport dużych gabarytów
1
0
Would love your thoughts, please comment.x