Regały magazynowe. 4 najpopularniejsze rodzaje

Regały magazynowe. 4 najpopularniejsze rodzaje

Zadzwoń 730 608 208
Wyślij sms o Treści TERMIN na nr 7243

Regały to najważniejszy element wyposażenia magazynu. Przy ich doborze warto wziąć pod uwagę tryb pracy hali, jej wielkość oraz specyfikę przechowywanych ładunków. Czym cechują się najpopularniejsze rodzaje regały? Który z nich z nich będzie w danej sytuacji najlepszym wyborem?

 

  1. Regały półkowe
  2. Regały paletowe
  3. Regały wspornikowe
  4. Regalit – regały magazynowe na opony

Be względu na to, czy chodzi o mały, przysklepowy magazyn, czy też o większy, użytkowany przez firmę logistyczną, powinien on być odpowiednio wyposażony. Chodzi w szczególności o regały, od których jakości i wytrzymałości zależy efektywność oraz bezpieczeństwo personelu. Zakup sprzętu warto dobrze przemyśleć nie tylko z tego powodu. Niekiedy duża inwestycja okazuje się bowiem niepotrzebna, bo pracownicy magazynu nie wykorzystują wszystkich możliwości drogich regałów. Jak więc wybrać te, które będą w pełni funkcjonalne, a jednocześnie nie okażą się zbyt dużym wydatkiem?

Regały półkowe

To najprostszy i najtańszy rodzaj regałów. Nadają się do przechowywania przedmiotów o niewielkiej lub średniej masie. Doskonale sprawdzają się w magazynach przy niewielkich sklepach, w różnego rodzaju warsztatach lub w archiwach. Ich największa zaleta to nieskomplikowana konstrukcja i, co za tym idzie, możliwość łatwej konfiguracji. Bez problemu można odjąć zbędne półki, zmienić ich wysokość lub dodać nowe, dopasowując je do swoich potrzeb.

Regały paletowe

Przeznaczone są do dużych magazynów, w których towary przechowywane są na paletach. Wymagają użycia wózka widłowego – o ile najniższy poziom można obsłużyć za pomocą zwykłego „paleciaka”, to na wyższych kondygnacjach operować można tylko wózkiem z napędem. Specyficzny typ to regały przesuwne. Są montowane na specjalnych szynach, dzięki czemu można je przemieszczać, uzyskując dostęp do potrzebnej w danej chwili palety. Są polecane do magazynów o ograniczonej pojemności – dzięki nim można zwiększyć pojemność hali nawet o kilkadziesiąt procent.

Regały wspornikowe

Składają się z ramy o dużej wytrzymałości na obciążenia oraz przymocowanych do niej wsporników, na których umieszcza się ładunki. Są przystosowane do przechowywania towarów o podłużnych kształtach, dużych gabarytach i sporej masie, takich jak rury, kształtowniki, prefabrykaty, listwy czy kantówki. To sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla firm z przemysłu metalurgicznego, tartaków czy firm budowlanych.

Regalit – regały magazynowe na opony

Ogumienie i felgi wymagają przechowywania w odpowiednich warunkach i pozycji – w przeciwnym wypadku może dojść do ich odkształceń skutkującym utratą ważnych właściwości. Zastosowanie specjalnych regałów na opony pozwala ograniczyć takie ryzyko. Modele tego typu dostępne są na Regalit – regały magazynowe. Do każdego z nich można ponadto zamontować kółka jezdne, zmieniając je w wózki umożliwiające łatwy transport na magazynie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Usługi pocztowe
ZAMÓW
KURIERA
Kurier odbierze paczkę ze wskazanego adresu
Wybierz kuriera
Wybierz najtańszego kuriera i wyślij paczkę
Przesyłki paletowe
Szybki odbiór przesyłek paletowych

Duże gabaryty

Nadaj zamów transport dużych gabarytów
0
Would love your thoughts, please comment.x