Garść informacji o zakładach pogrzebowych i ich wyborze

Garść informacji o zakładach pogrzebowych i ich wyborze

Zadzwoń 730 608 208
Wyślij sms o Treści TERMIN na nr 7243

Śmierć bliskiej nam osoby, członka rodziny zawsze jest ogromnym ciosem i potrafi przyjść niespodziewanie. Oprócz tego na najbliższych krewnych spada obowiązek przygotowania godnego ostatniego pożegnania zmarłej osoby. Wielu z Nas zastanawia się wtedy, jak się za to zabrać i komu powierzyć to jakże delikatne zlecenie. Śpieszymy z kilkoma przydatnymi poradami, jak wybrać dobry zakład pogrzebowy.

Jak znaleźć najlepszy zakład pogrzebowy Szczecin?

Rozpoczynając poszukiwania najlepszego wykonawcy z branży pogrzebowej, powinno się zapoznać ze szczegółami ich ofert. Najłatwiej sprawdzić to wyszukując w Internecie frazy pogrzeby + nazwę miasta lub miejscowości, w której ma znajdować się siedziba salonu. Warto przejrzeć listę dostępnych i oferowanych usług oraz wczytać się w ich opis. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przeczytać opinie jakie wystawili Klienci danej firmie. Oceny Google oraz opinie na serwisach internetowych opiniotwórczych mogą wskazać oraz pomóc w dokonaniu wyboru.

Kontakt z obsługą – szczególnie istotna kwestia

Spośród podstawowych usług jakie powinna zawierać dobra oferta, należałoby wyszczególnić całodobowy kontakt z zakładem. Zgon może nastąpić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, także w nocy. Istotne znaczenie ma także związany z tym transport osoby zmarłej do specjalnie przygotowanej chłodni. Niekiedy zdarza się, że śmierć następuje z dala od miejsca zamieszkania. Wtedy także potrzebna będzie usługa transportu zmarłych. Czasem dotyczy on również przewozu ciała z zagranicy, przy użyciu floty samochodowej lub transportu lotniczego. Profesjonalny zakład pogrzebowy w Szczecinie, załatwia tego rodzaju formalności w imieniu Klienta i bez potrzeby jego udziału.

Wybór charakteru pogrzebu – świecki czy zgodny z wiarą

Kolejnym ważnym punktem, jest uniwersalne i elastyczne podejście do kwestii organizowanych pogrzebów. Klienci decydują się nie tylko na pogrzeby katolickie, ale również zamawiają ceremonie świeckie lub w innym wyznaniu, które towarzyszyło zmarłemu.

Warto wybrać taki zakład, którego siedziba znajduje się w pobliżu danego cmentarza. Szczególnie jest to istotne w większych miastach. Jest to duża wygoda dla osoby organizującej pogrzeb. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces załatwiania wszelkich formalności będzie sprawny i pozwoli zaoszczędzić na dojazdach.

Kremacja Szczecin, a pogrzeb tradycyjny

Dla wielu z Was zastanawiające będzie pytanie, czy pogrzeb tradycyjny czy pogrzeb kremacyjny? Wybór pogrzebu z urną, niesie konieczność poczynienia innych przygotowań. W profesjonalnym zakładzie otrzymacie Państwo wybór charakteru pogrzebu. Istnieją bowiem zwolennicy pochówku tradycyjnego w trumnie jak i pogrzebu z urną. Obie formy są powszechnie dostępne i akceptowalne również przez religię chrześcijańską.

W zakładzie pogrzebowym można zlecić obsłudze, załatwienie wszelkich formalności pogrzebowych. Są jednak pewne kwestie, które trzeba zorganizować osobiście. Zanim skierujecie swoje kroki do salonu pogrzebowego, niezbędne jest posiadanie karty zgonu. Sporządza ją lekarz, który potwierdził zgon. Jeżeli śmierć nastąpiła w skutku wypadku, lub podejrzewany jest w niej udział osób trzecich to kartę zdrowia wystawia lekarz sądowy po przeprowadzeniu wyjaśniającej sekcji zwłok. W ciągu 72 godzin należy o śmierci powiadomić Urząd Stanu Cywilnego. W przypadku choroby zakaźnej czas skraca się do 24 godzin. Ponadto niezbędne są dowód osobisty osoby zmarłej, zaświadczenie z zakładu pracy oraz ostatni odcinek renty lub emerytury jeżeli osoba zmarła takową pobierała. O reszcie formalności można się dowiedzieć bezpośrednio podczas rozmowy w salonie.

Decyzje najlepiej podjąć po zapoznania się z ofertami

Wybór właściwego wykonawcy, może z początku wydawać się trudny. Jest to szczególnie odczuwalne, kiedy jesteśmy pogrążeni w żałobie i możemy zwyczajnie nie mieć na to siły. Warto jednak rozeznać się pośród ofert poszczególnych zakładów. Można w ten sposób otrzymać w rezultacie profesjonalnie zorganizowaną ceremonię pochówku najbliższych osób oraz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, które niestety tez potrafią się na pogrzebach zadziać.

Przede wszystkim dobry salon pogrzebowy wyróżnia się: empatią, poszanowaniem osoby zmarłej jak i jej rodziny i bliskich, pomocą dla Klienta, wsparciem i opieką w najtrudniejszych chwilach życia. Od wykonawcy pogrzebowego wiele zależy. Wybierajmy dobrze.

Więcej informacji na: https://www.orkus.com.pl/uslugi-pogrzebowe/ceremonie-pogrzebowe.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Usługi pocztowe
ZAMÓW
KURIERA
Kurier odbierze paczkę ze wskazanego adresu
Wybierz kuriera
Wybierz najtańszego kuriera i wyślij paczkę
Przesyłki paletowe
Szybki odbiór przesyłek paletowych

Duże gabaryty

Nadaj zamów transport dużych gabarytów
0
Would love your thoughts, please comment.x