Do czego użyć siekiery w ogrodzie?

Do czego użyć siekiery w ogrodzie?

Zadzwoń 730 608 208
Wyślij sms o Treści TERMIN na nr 7243

Wśród wielu narzędzi ogrodowych, siekierę możemy uznać za jedno z najbardziej uniwersalnych. Jest ona niezbędna przy wielu czynnościach, które wykonujemy w ogrodzie i powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego, kto posiada swój własny skrawek zieleni.

Wsparcie w okiełznaniu zieleni, czyli siekiera do ogrodu

Część z prac ogrodowych wymaga delikatności i precyzji. Musimy uważać, aby nie zniszczyć świeżo umieszczonych w ziemi sadzonek lub nie połamać łodyg, dopiero co zakwitłych kwiatów. Nie możemy jednak pozwolić, aby ogród wymknął nam się spod kontroli. Często musimy uporać się z małymi drzewkami, ograniczającymi przestrzeń gałęziami lub konarami. W takich sytuacjach niezastąpiona będzie siekiera. Możemy dzięki niej szybko i sprawnie usunąć niepożądane elementy z naszego ogrodu.

Siekiera w ogrodzie przydaje się również do odcinania i wygrzebywania z ziemi twardych korzeni. Możemy ją też wykorzystać podczas usuwania pni, będących pozostałościami po ściętym drzewie. Z całą pewnością przy pomocy siekiery, będziemy w stanie uporać się z tym dużo szybciej, niż w przypadku jakichkolwiek innych narzędzi. Jeśli natomiast naszym problemem są wyjątkowo rozrośnięte krzewy lub bujne, gęste zarośla – siekiera nada się idealnie do ich wykarczowania.

Uniwersalność siekiery, wynika przede wszystkim z jej prostej – lecz niezwykle funkcjonalnej konstrukcji. Dzięki niej, możemy niewielkim wysiłkiem usunąć nawet najtwardsze i najbardziej uciążliwe elementy roślinności. Siekiera, której będziemy używać do prac w ogrodzie musi być poręczna i lekka. Nie ma potrzeby, aby miała ona wyjątkowo pokaźne rozmiary, ponieważ nawet w przypadku najbardziej wymagających prac ogrodowych, najlepiej sprawdzi się jej krótki wariant.

Narzędzie uniwersalne – przebudowa ogrodu przy użyciu siekiery

Nie należy zapominać o podstawowej funkcji siekiery, jaką jest rąbanie drewna. Przy jej pomocy szybko i sprawnie podzielimy drewno na mniejsze kawałki, które bez problemu będziemy mogli włożyć do kominka. Jednak to nie wszystko. Konstrukcja siekiery, umożliwia również użycie jej jako młotka. Podczas budowy płotu w ogrodzie będzie niezastąpiona. Każdy palik możemy bez problemu naostrzyć, a potem wbić w ziemię przy użyciu siekiery. Używamy więc jednego narzędzia zamiast dwóch – oszczędzając tym samym czas i wysiłek.

Podobnie jest w przypadku konstruowania drewnianych siedzisk do ogrodu. Odrobina wprawy w posługiwaniu się siekierą, pozwala na bardzo szybkie usunięcie kory z pniaka i ociosanie go w taki sposób, aby zamienił się w wygodne i stabilne siedzenie. Jeśli jesteśmy miłośnikami samodzielnego wykonywania mebli ogrodowych z drewna – z całą pewnością bardzo często będziemy używać siekiery.

Naturalnie, bardziej zaawansowane prace stolarskie wymagają użycia również innych narzędzi. Niemniej jednak – odpowiednio wykorzystana siekiera jest niezwykle uniwersalna i pozwala ograniczyć ilość potrzebnych narzędzi w jak największym stopniu. Można by rzec, iż jest to staromodny odpowiednik „multitoola”, dla osób, które od majsterkowania wolą spędzać czas w ogrodzie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Usługi pocztowe
ZAMÓW
KURIERA
Kurier odbierze paczkę ze wskazanego adresu
Wybierz kuriera
Wybierz najtańszego kuriera i wyślij paczkę
Przesyłki paletowe
Szybki odbiór przesyłek paletowych

Duże gabaryty

Nadaj zamów transport dużych gabarytów
0
Would love your thoughts, please comment.x