Dlaczego Twój sklep internetowy potrzebuje systemu śledzenia przesyłek?

Dlaczego Twój sklep internetowy potrzebuje systemu śledzenia przesyłek?

Zadzwoń 730 608 208
Wyślij sms o Treści TERMIN na nr 7243

Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że śledzenie przesyłek na każdym etapie realizacji złożonego zlecenia ma ogromne znaczenie. W przypadku sklepów internetowych jest dokładnie tak samo. Korzystanie z systemu pozwala na o wiele lepsze śledzenie przesyłek niż ograniczanie się jedynie do zeskanowania jej przy załadunku po opuszczeniu magazynu i w kolejnym punkcie podróży. Jest to użyteczna usługa zarówno dla pracowników, jak i odbiorców, czyli dla sprzedawców i kupujących.

System śledzenia przesyłki – dlaczego każdy sklep internetowy powinien z niego korzystać?

Dzięki zautomatyzowanym systemom śledzenia przesyłek, proces ten jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Każdy z klientów może sprawdzić, kiedy dokładnie jego przesyłka została zarejestrowana, dostarczona do magazynu, odebrana przez kuriera i doręczona. Niezaprzeczalną zaletą takiego innowacyjnego rozwiązania jest to, że można liczyć na znacznie większe bezpieczeństwo i pewność, że nasze produkt z naszego zamówienia nie zniknie z niewyjaśnianych przyczyn. Jako klienci będziemy doskonale wiedzieli, na którym etapie zatrzymała się realizacja naszego zamówienia. Wystarczy mieć numer nadania paczki, po czym wpisać go na stronie głównej przewoźnika, a po naciśnięciu przycisku szukania uzyskamy całą historię realizowanego zamówienia. Chodzi tutaj o dane o przesyłce w postaci daty i godziny przyjęcia/zarejestrowania/odebrania przez przewoźnika/przekazania do transportu/dostarczenia do magazynu czy odbiorcy paczki.

Dawniej nadawane paczki z głównej bazy znikały na cały okres transportu i trzeba było czekać na informacje o procesie realizacji zamówienia aż do ponownego zeskanowania ich w punkcie odbioru. Było to kłopotliwe zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących. Dzięki systemowi śledzenia przesyłek można na bieżąco sprawdzać postępy w wysyłce i otrzymywać informacje o każdej zmianie dotyczącej położenia przesyłek. Taki ciągły monitoring paczek pozwala na podjęcie szybkich kroków w razie wystąpienia awarii sprzętu czy też innych problemów na trasie. Monitorowanie paczek przekłada się również na wzrost wydajność pracy i uzyskanie lepszych wyników przez firmę. Jest to nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego. Tym bardziej, że klienci mają coraz większe wymagania i firma powinna dołożyć wszelkich starań, aby spełnić potrzeby konsumentów. Możliwość śledzenia przesyłek dotyczy zarówno paczek krajowych, jak i tych zagranicznych. Usługa ta jest skutecznym zabezpieczeniem przed zgubieniem paczki, co wiązałoby się wówczas z wieloma nieprzyjemnościami i niezadowoleniem klientów.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Usługi pocztowe
ZAMÓW
KURIERA
Kurier odbierze paczkę ze wskazanego adresu
Wybierz kuriera
Wybierz najtańszego kuriera i wyślij paczkę
Przesyłki paletowe
Szybki odbiór przesyłek paletowych

Duże gabaryty

Nadaj zamów transport dużych gabarytów
1
0
Would love your thoughts, please comment.x